Kikia zbardh agjendën e Erdoganit në Shqipëri: Ja kush i ka çelësat e xhamisë së Namazgjasë

Shqipëria

Kikia zbardh agjendën e Erdoganit në Shqipëri: Ja kush i ka çelësat e xhamisë së Namazgjasë

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 08:22
Mentor Kikia

Analisti Mentor Kikia thotë se Erdogan ka një agjendë të qartë fetare në Shqipëri.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Kika u shpreh se një çështje edhe më e madhe se sa ajo e mbylljes së shkollave turke me ultimatumin e Ergoganit, është ajo e xhamisë së Namazgjasë që pret të inaugurohet.

“Ka një çështje më të madhe që është xhamia e Namazgjasë, çelësat e xhamisë i kanë turqit.

Komunitetit Mysliman i ndalohet të shkelë në territorin e xhamisë”, tha Kikia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat