Berisha shpërndan denoncimin: Spanjolles së arrestuar në Tiranë i vjedhin nga çanta 6 mijë euro

Shqipëria

Berisha shpërndan denoncimin: Spanjolles së arrestuar në Tiranë i vjedhin nga çanta 6 mijë euro

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 13:37
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në rrjetet sociale një rast vjedhje ndaj një vajze të arrestuar pak ditë më parë në Tiranë e akuzuar si punonjëse seksi.

Berisha shkruan se policia i ka marrë shtetases spanjolle 6000 euro nga çanta dhe ka fshehur ngjarjen edhe pse denoncuar.

“Policia i vjedh 6.000 euro spanjolles të ndaluar si punonjëse seksi. Policia eshte e mbushur me delinkuentë nga Partia e Krimit dhe Çuçi i familjes!

Shefat kane marre para dhe fshehin denoncimin dhe krimin”, shkruan Berisha.

Denoncimi i plotë i qytetarit i publikuar nga Sali Berisha

Pershendetje Z.Berisha.Po ju jap nje informacion te fundit qe ka te beje me korrupsionin ne Policine e Tiranes.Dje me daten 29.09.2022 Seksioni i Trafiqeve ne Drejtorine e Policise Tirane ka zhvilluar nje operation ku jam shoqëruar 6 femra te huaja te dyshuara per prostitution ku ne prej tyre eshte arrestuar.

Njeres nga femrave te shoqeruara te kombesise spanjolle Punonjesi i Policise se antidroges Dritan Jaupaj se bashku me oficerin e trafiqeve Alket Pashai dhe Tre Punonjesi te tjere policie I kane vjedhur nga çanta nje shume prej 6.000 Eurosh.

Kjo shtetase e ka bere problem eshte ankuar por shuma e parave nuk i eshte kthyer.Nga kjo shume sipas te dhenave ka marre pjesen e tyre shefi i trafiqeve Ilia Goga dhe shefi i sektorit Arber Zemani.Eshte informacion 100% I sakte. Femra e vjedhur eshte e kombesise spanjolle.Bashkelidhur Po ju dergoj profiling e hajdutit Dritan Jaupaj dhe njoftimin zyrtar te Policise per kete “sukses”.

Ndersa Arber Zemani eshte I famshmi I Durresit qe ju keni bere statuse dhe eshte kthyer me nderhyrjen e fuqishme te Perlat Cullhaj Tek Ministri I Velieres Bledi Cuci duke e katapultuar Zemanin shef sektorit per narkotiket dhe trafiqet ne Drejtorine e Policise Tirane.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat