“E kanë syrin pishë për kotecin në Vlorë”- Petrit Vasili reagon për konfiskimin e kateve pa leje te “Myslym Shyri’

Shqipëria

“E kanë syrin pishë për kotecin në Vlorë”- Petrit Vasili reagon për konfiskimin e kateve pa leje te “Myslym Shyri’

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 14:15
Petrit Vasili

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me konfiskimin e kateve pa leje në një pallat në rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë.

Ai thotë se qeveria nuk i sheh katet pa leje kur ka zgjedhje sepse sipas tij duhen për të blerë dhe për të grabitur votat.

“Keta e kane syrin pishe per te pare kotecin ne Vlore, apo nje fshatar, qe shet dy kg domate dhe tre tufa majdanoz.

Keta, qe leshohen si kafshe me Insktoriat Ndertimi, me Polici Shteti, me Polici Bashkiake, me Forca te Nderhyrjes se Shpejte, me rruspa, me fadroma e me furgona mbushur me police, te gjithe keta keto katet pa leje, qe jane 300 metra nga zyra e Ministrit te Brendshem nuk e shohin dot fare fare”, shkruan Vasili.

Statusi i plote i Petrit Vasilit

Çfare palaçosh, Rama dhe Çuçi i Rames, kur blejne votat nuk i shohin katet e Arben Malokut !

Rama, Çuçi i Rames, Veliaj i Rames nuk i shohin dot katet pa leje te Arben Malokut kur ka zgjedhje, se duhen per te blere e per te grabitur votat.

Ky Çuçi eshte vertet nje karagjoz i papare, qe e ka zyren 300 metra larg nga katet pa leje te Rruga Myslym Shyri po katet me vite nuk i shihte dot.

Keta hajdute votash me Edi Ramen me krye bejne edhe sikur ankohen nga drejtesia se gjoja i paska penguar.

Dhe kush pa, keta qe i çojne njerezve te thjeshte policine ne shtepi se riparojne ËC- ne, apo lavamanin apo pllakat majolike ne banje.

Keta e kane syrin pishe per te pare kotecin ne Vlore, apo nje fshatar, qe shet dy kg domate dhe tre tufa majdanoz.

Keta, qe leshohen si kafshe me Insktoriat Ndertimi, me Polici Shteti, me Polici Bashkiake, me Forca te Nderhyrjes se Shpejte, me rruspa, me fadroma e me furgona mbushur me police, te gjithe keta keto katet pa leje, qe jane 300 metra nga zyra e Ministrit te Brendshem nuk e shohin dot fare fare

Ketyre, qe nuk u shpeton gje nuk i shohin dot me vite katet e Arben Malokut se u duhet per vota.

Sikter palaço burra se pushtetare nuk jeni.

Ja ku i keni fotot, qe keta syfetet e pushtetit me Veliaj ne krye bejne fushate elektorale me Arben Malokun per te grabitur vota per rilindjen e Horrave dhe te Hajduteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat