​Panele diellore për familjet, Rama: Çelet thirrja e parë, subvencionim 70% nga qeveria

Shqipëria

​Panele diellore për familjet, Rama: Çelet thirrja e parë, subvencionim 70% nga qeveria

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 21:21
Foto ilustrim

Qeveria e Shqipërisë do të ndihmojë me subvencione konsumatorët familjarë që dëshirojnë të jenë pjesë e projektet për panelet diellore për ngrohjen e ujit, me qëllim të kursimit dhe uljen e konsumit të energjisë elektrike.

Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook ka ftuar qytetarët për aplikim, në mënyrë që ata të mund të përfitojnë nga subvencionet qeveritare.

Çelet thirrja e parë për programin e ri të qeverisë për subvencionim me 70% të financimit, për çdo familje që do të aplikojë për panele diellore për ngrohjen e ujit. Kështu kursehen 20% nga fatura juaj mujore e energjisë.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, përmes AEE do të menaxhojë këtë proces”, ka shkruar Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat