Rama jep lajmin e mirë: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

Shqipëria

Rama jep lajmin e mirë: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 18:34
Foto ilustrim

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqip[tarë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se nga sot deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

Postimi i Ramës:

Jena1

 Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti

#TëBashkuarJoTëNdarë

#ShqipëriaEArdhmjaJonë

#SkaKohëPërPushim

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat