Steinmeier në Shqipëri: Gjermania dhe NATO gëzohen që kanë një partner kaq të besueshëm

Shqipëria

Steinmeier në Shqipëri: Gjermania dhe NATO gëzohen që kanë një partner kaq të besueshëm

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:48
Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, nisi të enjten vizitën zyrtare në Shqipëri.

Steinmeier u prit me ceremoni shtetërore nga homologu Bajram Begaj.

Në një konferencë të përbashkët me presidentin shqiptar Bajram Begaj, Frank-Walter Steinmeier u shpreh se Gjermania dhe NATO gëzohen që kanë një partner kaq të besueshëm.

Është e rëndësishme të forcojmë miqësinë brenda Europës”, tha presidenti gjerman.

Kjo është vizita e parë e një presidenti gjerman në Republikën e Shqipërisë në 27 vite. Vizita përbën një sinjal të mëtejshëm të mbështetjes nga ana e Gjermanisë për të ardhmen evropiane të Shqipërisë./A2

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat