Policia i vendos kufirin protestës së opozitës deri tek ish-hotel Dajti, në terren edhe Muhamet Rrumbullaku

Shqipëria

Policia i vendos kufirin protestës së opozitës deri tek ish-hotel Dajti, në terren edhe Muhamet Rrumbullaku

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 10:53
Policia

Samiti i BE-Ballkani Perëndimor dhe protesta e thirrur nga opozita ditën e sotme kanë bërë që Tirana të blindohet nga forca të shumta policie.

Teksa ka nisur pritja e liderëve të BE-së nga kryeministri Edi Rama, protesta e opozitës pritet që të fillojë në orën 12:00.

Por për shkak të pranisë së delegacioneve evropiane policia ka marrë masa të rrepta duke i kufizuar opozitës mundësinë për tu mbledhur para kryeministrisë.

Protestuesit do të nisen nga selia e PD dhe do të marshojnë deri tek ish-hotel Dajti, pasi deri aty është vendosur “kufiri” nga policia.

Në terren përveç forcave të shumta të policisë shihet edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Opozita ka kërkuar leje nga policia, por kjo e fundit nuk ia ka aprovuar për shkak të masave të sigurisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat