Berisha shkon në këmbë në selinë blu, protestuesit valëvisin flamujt e Europës

Shqipëria

Berisha shkon në këmbë në selinë blu, protestuesit valëvisin flamujt e Europës

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 11:05
Sali Beirsha

Sali Berisha ka mbërritur në selinë blu, ku është pritur nga dhjetëra protestues që në mesditë do të marshojnë drejt ish-hotelit Dajtit, në protestën pro samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Teksa rrugët janë të bllokuara për arsye sigurie për mbarëvajtjen e samitin, Berisha ka udhëtuar në këmbë nga shtëpia e tij drejt selisë së PD-së.

“Rroftë Tirana! Rroftë Shqipëria”, ka brohoritur Berisha sapo ka hyrë në seli.

Më pas, protestuesit do të marshojnë nga selia e Partisë Demokratike drejt ish-hotel Dajtit ndërkohë që do të ketë një skenë lëvizëse, në të cilën është parashikuar të flasin 12 demokratë.

Demokratë të tjerë do të marshojnë nga sheshi Skënderbej dhe nga Tajvani drejt Hotel Dajtit.

“Europe right way, not the Rama way”, është slogani i kësaj proteste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat