Dialogu Kosovë-Serbi, Rama: Ballkani ka energji tjetër, këtu “rock & roll”, në Bruksel vetëm simfoni

Shqipëria

Dialogu Kosovë-Serbi, Rama: Ballkani ka energji tjetër, këtu “rock & roll”, në Bruksel vetëm simfoni

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 11:40
Edi Rama

Pasi priti liderët e Be kryeministri Edi Rama Kryeministri foli për mediet nga samiti që po mbahet në Tiranë. I pyetur për dialogun Kosovë Serbi Rama tha se shpreson që të arrijnë të gjejnë një marrëveshje përfundimtare në Samitin e Tiranës mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, por me shumë mundësi këtu nuk do të ndodhë.

“Gjërat janë pak më të vështirë se kaq. Ka një ndryshim shumë të madh, sepse këtu është “rock & roll. Ka një energji tjetër Ballkani ”, në Bruksel është vetëm simfoni”, tha Rama. “Ballkani Perëndimor nuk ka qenë kurrë më mirë në historinë e vet. Dhe shqiptarët, veçanërisht në Shqipëri e Kosovë, nuk kanë qenë më mirë në historinë e tyre”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat