Ilir Meta takim me qytetarët në Tiranë: Ndryshimi dhe fitorja fillojnë nga protesta historike e 11 shkurtit

Shqipëria

Ilir Meta takim me qytetarët në Tiranë: Ndryshimi dhe fitorja fillojnë nga protesta historike e 11 shkurtit

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 21:55
Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është takuar pasditen e sotme me strukturat e PL në Tiranë.

Meta shprehet se ka vënë re një padurim të madh të qytetarëve për të realizuar ndryshimin e shumëpritur në qytet.

Ai shton se ndryshimi përgjigja dhe fitorja fillojnë pikërisht nga protesta që opozita ka thirrur të shtunën e ardhshme, në datë 11 shkurt.

“Padurim i madh i qytetarëve të Tiranës për të realizuar ndryshimin e shumëpritur në kryeqytet.

Tirana u përket vetëm qytetarëve të ndershëm dhe punëtorë, që e duan dhe sakrifikojnë për të dhe kurrë më gjobaxhinjve dhe plaçkitësve të “Rilindjes”.

Ndryshimi, përgjigjja dhe fitorja fillon nga protesta historike në 11 shkurt”, shkruan Meta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat