Kapen me kokainë në makinë, arrestohen dy të rinj shqiptarë në Itali

Shqipëria

Kapen me kokainë në makinë, arrestohen dy të rinj shqiptarë në Itali

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 18:20
Foto ilustrim

Agjentët e komisariatit të Gaetës në Itali kanë arrestuar dy shtetas shqiptarë, përkatësisht 20 dhe 22 vjeç, të dënuar për ndalim për trafik droge. Gjithashtu është nisur hetim dhe për një 20-vjeçare e cila ishte kliente.

Gjatë veprimeve të kontrollit territorial nga operatorët e komisariatit të Gaetës, është vënë re një automjet i parkuar në një zonë margjinale të një parkingu me tre të rinjtë në bord, të cilët në shikimin e agjentëve kanë mbajtur një qëndrim të shqetësuar.

Policët, të dyshuar për këtë sjellje, u zhvilluan një kontroll, duke gjetur brenda makinës një kuti metalike me 16 mbështjellës celofani të mbyllura, me lëndë narkotike të llojit kokainë, si dhe shuma parash dhe celularë që fshihnin dy djemtë, brenda veshjeve të tyre.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të mëpasshëm të shtëpisë, u gjet një tjetër sasi lënde narkotike dhe para të tjera, të cilat u sekuestruan. Dy të rinjtë u arrestuan dhe u dërguan në burg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat