Autobusi del nga rruga dhe përmbyset në Tiranë/ Plagosen tre persona

Shqipëria

Autobusi del nga rruga dhe përmbyset në Tiranë/ Plagosen tre persona

Më: 26 mars 2023 Në ora: 16:15
Foto ilustrim

Një aksident ka ndodhur pranë zonës së Saukut në Tiranë.

Një autobus i linjës së Krrabës ka dalë nga rruga dhe si pasojë janë lënduar tre persona.

Nga informacionet paraprake mësohet se personat e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat