Arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit, Berisha deklaratë të fortë: Ulsi Manja nxori sekretin për Dakon, dekonspiroi SPAK-un!

Shqipëria

Arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit, Berisha deklaratë të fortë: Ulsi Manja nxori sekretin për Dakon, dekonspiroi SPAK-un!

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 13:13
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë sot në Kuvend ku tha se ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka dekonspiruar SPAK-un lidhur me arrestimin e ish-kryebashkiaut Vangjush Dako.

Berisha tha se ka qenë ministri Manja i cili 4 ditë para arrestimit ka njoftuar Vangjush Dakon dhe ka nxjerrë sekretin e Prokurorisë së Posaçme, SPAK.

“Merr një rrogë që, prit se do të kthehem dhe ty. Vendin e ke te Gjushi, je ti që e njoftove, 4 ditë dekonspirove. Ulsi manja nxorri sekretin, është njeriu i pazareve me Edi Ramën.

Kush ia tha Gjushit, i gjithë Durrësi flet për ty, ke nxjerrë sekretin, je një lloj jargo, mos më ndërpre. Ky është komisioneri i shitjes së të dhënave, pretendon se ka një ligj, thyehet 1 milion herë”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat