Ambasadorja Kim takon drejtoreshën e SHISH, Vlora Hyseni, ja temat e bisedës

Shqipëria

Ambasadorja Kim takon drejtoreshën e SHISH, Vlora Hyseni, ja temat e bisedës

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 14:17
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka takuar sot drejtuesen e Shërbimit Informativ Shtetëror, Vlora Hyseni.

“Yuri Kim ka vizituar sot Vlora Hysenin, Drejtoreshën e Shërbimit Informativ Shtetëror, për ta uruar për emërimin e ri dhe për t’i uruar suksese në këtë rol të rëndësishëm.

Të dy ranë dakord për rëndësinë e bashkëpunimit të fortë SHBA-Shqipëri në sigurinë kombëtare dhe inteligjencën.

Ambasadorja Kim shprehu gjithashtu mbështetjen për përpjekjet e reja për të siguruar që Shqipëria të jetë në gjendje të përballojë me efektivitet sfidat”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat