Marrëveshja dypalëshe me Britaninë riatdheson 50 shqiptarë, policia del me njoftimin e fundit

Shqipëria

Marrëveshja dypalëshe me Britaninë riatdheson 50 shqiptarë, policia del me njoftimin e fundit

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 16:59
Foto ilustrim

Në zbatim të marrëveshjes së ripranimit, ndërmjet qeverisë së Republikës të Shqipërisë dhe qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar, në fluturimet e organizuara janë riatdhesuar 50 shtetas shqiptarë të cilët nuk përmbushnin më kushtet për qëndrim në Mbretërinë e Bashkuar.

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me palën britanike, në kuadër të Task Forcës së përbashkët, ka marrë masa për verifikimet e nevojshme dhe për vënien përpara përgjegjësisë të shtetasve që nuk kanë respektuar detyrimet.

Policia e Shtetit është e vendosur për të bashkëpunuar me parterët për të parandaluar dhe ndëshkuar kalimin e paligjshëm të kufijve.

Ajo apelon për të gjithë shtetasit shqiptarë që të zbatojnë legjislacionin në fuqi për rregullat e lëvizjes në BE dhe më gjerë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat