Begaj takim me të moshuarit në Librazhd: Meritojnë çdo shërbim të nevojshëm për një jetesë sa më cilësore

Shqipëria

Begaj takim me të moshuarit në Librazhd: Meritojnë çdo shërbim të nevojshëm për një jetesë sa më cilësore

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 12:01
Foto nga vendi i ngjarjes

Presidenti i Republikës Sh.T. Z.Bajram Begaj me të një grup të moshuarish në fshatin Togëz, në Librazhd.

Në këtë takim, Presidenti Begaj u shpreh se: “Gjej rastin të shpreh domosdoshmërinë e një vëmendjeje të shtuar ndaj të moshuarve, jo vetëm nga institucionet, por nga çdokush që mund t’i qëndrojë pranë atyre, që mund të komunikojë me ta, t’i dëgjojë, apo t’u japë një dorë ku të mbështeten.

Presidenti Begaj apeloi për më shumë dashuri e vëmendje ndaj tyre : ”Pasi i kanë shërbyer me përkushtim familjes, shoqërisë, vendit, të moshuarit meritojnë të marrin në këmbim mirënjohjen, respektin, dhe mbi të gjitha, çdo shërbim të nevojshëm për të patur një jetesë sa më cilësore.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat