Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shqipëria

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 08:08
Foto ilustrim

Sot, më 27 shkurt 2024, dollari amerikan blihet me 95.4 lekë dhe shitet me 96.3 lekë.

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107.8 lekë, ndërsa në shitje me 108.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.6 lekë dhe shitet me 121.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.4 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat