AMP bën bilancin e muajit: 5 të arrestuar në flagrancë dhe 22 referime në Prokurori për 45 Policë

Shqipëria

AMP bën bilancin e muajit: 5 të arrestuar në flagrancë dhe 22 referime në Prokurori për 45 Policë

Më: 2 prill 2024 Në ora: 12:40
Foto ilustrim

Agjencia e Mbikqyrjes Policore ka publikuar statistakat e punës së saj gjatë muajit Mars.

Kjo Agjenci njofton se gjatë këtij muaj ka pasur 22 referime në Prokurori për 45 punonjës policie dhe 1 punonjës të Gardës si dhe janë marrë disa vendime nga ana e Komisionit Disiplinor.

Njoftimi i AMP

Publikohen statistikat nga veprimtaria e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore për muajin mars 2024.

“Në kuadër të transparencës dhe forcimit të besimit të publikut tek AMP-ja paraqesim të dhëna statistikore nga veprimtaria e strukturave tona në kuadër të përmbushjes së detyrimeve për zbatimin e ligjit”, thekson AMP-ja.

Gjatë muajit Mars janë kryer 22 referime në Prokurori për 45 punonjës të Policisë së Shtetit, 1 punonjës të Gardës së Republikës, si edhe 4 shtetas, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Sipas AMP-së, janë arrestuar në flagrancë 5 persona ( 1 punonjës policie dhe 4 shtetas). Gjithashtu, janë kryer 6 inspektime të paplanifikuara të strukturave që janë objekt i veprimtarisë së AMP.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat