Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shqipëria

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Më: 6 prill 2024 Në ora: 07:08
Foto ilustrim

Sot, më 6 prill 2024, dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.2 lekë.

Euro blihet me 102 lekë dhe shitet 102.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 103.8 lekë, ndërsa në shitje me 104.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.4 lekë dhe shitet me 119.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69 lekë, ndërsa në shitje me 70.4 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat