Monedhat e huaja 'gropë', këmbimi valutor për ditën e sotme

Shqipëria

Monedhat e huaja 'gropë', këmbimi valutor për ditën e sotme

Më: 11 maj 2024 Në ora: 09:07
Foto ilustrim

Sot, më 11 maj 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 93 lekë dhe shitet 93.9 lekë.

Euro sot blihet me 100.2 lekë, ndërsa në shitje me 100.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 117 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 102.2 lekë, në shitje me 103.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.8 lekë dhe në shitje me 69.3 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat