“Babi më përdhunonte kur mami dhe 3 motrat e vëllezërit s’ishin në shtëpi” - Zbardhet dëshmia e adoleshentes

Shqipëria

“Babi më përdhunonte kur mami dhe 3 motrat e vëllezërit s’ishin në shtëpi” - Zbardhet dëshmia e adoleshentes

Më: 21 maj 2024 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Është zbardhur dëshmia e adoleshentes e cila ka akuzuar babain e saj për përdhunim.

15-vjeçarja fillimisht i ka treguar ngjarjen psikologes së shkollës, ku i rrëfyer se i ati ka kryer marrëdhënie seksuale me të prej moshës 10-vjeçare.

Kavajë

Dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me vajzën e tij të mitur, në mënyrë të përsëritur, kapet dhe vihet në pranga 48-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas kallëzimit nga një shtetase 15 vjeçe, se babai i saj kishte kryer marrëdhënie seksuale me të, gjatë 4 viteve të fundit, menjëherë kanë organizuar punën për verifikimin e këtij kallëzimi dhe arrestimin e autorit.

Si rezultat i veprimeve të para hetimore, u vu në pranga shtetasi B. R., 48 vjeç, banues në Golem, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat