Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shqipëria

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Më: 23 maj 2024 Në ora: 06:35
Foto ilustrim

Sot, më 23 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.1 lekë dhe shitet me 92.9 lekë.

Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 100.6 lekë, ndërsa në shitje me 101.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 116.9 lekë dhe shitet me 117.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.4 lekë, ndërsa në shitje me 68.9 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat