48-vjeçari e bën rrugë, kapet sërish duke ndërtuar pa leje në Kavajë! Bashkë me dy të tjerë, do të krijonin një mol në plazh

Shqipëria

48-vjeçari e bën rrugë, kapet sërish duke ndërtuar pa leje në Kavajë! Bashkë me dy të tjerë, do të krijonin një mol në plazh

Më: 28 maj 2024 Në ora: 14:31
Foto ilustrim

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, u arrestuan shtetasit:

F. A., 54 vjeç, banues në Shijak, i proceduar penalisht më parë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, G. L., 48 vjeç, banues në fshatin Rrashbull, Durrës, dhe A. Gj., 35 vjeç, banues në Golem.

Këta shtetas janë kapur në flagrancë duke kryer punime, pa lejen e organeve kompetente, për ndërtimin e një moli afër stacionit të plazhit në pronësi të shtetasit F. A.

Vijojnë kontrollet dhe verifikimet për të konstatuar dhe goditur raste të tjera të ndërtimeve të paligjshme, si dhe të krimeve të tjera kundër mjedisit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat