Gazetari zbardh prapaskenat e rezolutës antikorrupsion të PS-së

Shqipëria

Gazetari zbardh prapaskenat e rezolutës antikorrupsion të PS-së

Më: 29 maj 2024 Në ora: 09:37
Kuvendi i Shqipërisë

Gazetari, Arbër Hitaj i ftuar në një program televiziv u shpreh se rezoluta antikorrupsion e mazhorancës është një vijëmisi e marrëveshjes që ka bërë Berisha me Ramën.

Hitaj: Të gjithë biem dakord që një rezolutë me tre faqe nuk është se ndryshon gjë në vetvete.

Por unë besoj se gjëja është më e thellë se kaq.

Unë mendoj se kjo është një vijëmisi e marrëveshjes që ka bërë zoti Berisha me zotin Rama ose zoti Gazment Bardhi mëkëmbësi i zotit Berisha me zotin Rama.

Dhe krismat besoj unë, pas amnistisë penale se të gjithë menduan se amnistia penale do ishte pjesa më e rëndësishme e asaj marrëveshje.

Unë besoj se pjesa më e rëndësishme e asaj marrëveshje ende nuk ka ardhur.

Nuk do doja ta besoja kurrë se do ishte pengimi i drejtësisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat