Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shqipëria

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Sot, më 12 qershor 2024, dollari amerikan blihet me 92.7 lekë dhe shitet me 93.7 lekë.

Euro blihet me 99.8 lekë dhe shitet 100.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 102.9 lekë, ndërsa në shitje me 104 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.9 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.3 lekë.

Ndërsa në shitje me 68.4 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Image
Të dhënat e këmbimit valutor
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat