U pezullua pas shpërthimit në magazinën e deputetit të PS ku humbën jetën babë e bir, GJKKO kthen në detyrë kreun e IMT

Shqipëria

U pezullua pas shpërthimit në magazinën e deputetit të PS ku humbën jetën babë e bir, GJKKO kthen në detyrë kreun e IMT

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 16:59
Foto ilustrim

Kreu i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit në Lushnjë, Robert Kola, është rikthyer në detyrë.

GJKKO ka vendosur se masa ndaj Kreu i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit në Lushnjë, Robert Kola, i cili u pezullua nga detyra dhe iu ndalua një detyrë publike, e ka humbur fuqinë.

Gazetarja e Top Channel Anila Hoxha bën me dije se Kola tashmë është liruara nga masat e vendosura më parë ndaj tij, pas shpërthimit që ndodhi në magazinën e deputetit të PS, Bujar Çela.

Kujtojmë se si pasojë e shpërthimit mbetën të vdekur atë e bir, Roland dhe Lidio Hoxha, u plagosën shtatë të tjerë dhe u shkaktuan dëme të mëdha materiale në banesat dhe bizneset pranë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat