Laura Fazliu dhe Betim Maliqi fitojnë çmimin Shpresat Olimpike për vitin 2020

Sporti

Laura Fazliu dhe Betim Maliqi fitojnë çmimin Shpresat Olimpike për vitin 2020

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Komiteti Olimpik i Kosovës po mban sot ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2020.

Laura Fazliu është zgjedhur për herë të tretë “Shpresa Olimpike”, në konkurrencën e femrave.

Fazliu pati një tjetër vit të suksesshëm në karrierën e saj. Ajo arriti të ngjitet dy herë në podium në kampionatet evropiane për U-21 dhe U-23 të mbajtura në Poreq të Kroacisë.

Xhudistja jonë fitoi medaljen e argjendtë në evropianin e junioreve U-21, ndërsa të bronztën në evropianin për grupmoshën U-23. Laura është duke ndjekur normën për Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Në konkurrencën e meshkujve për herë të parë çmimin Shpresa Olimpike e fitoi një karateist.

Bëhet fjalë për Betim Maliqin, i cili në kampionatin evropian për junior të mbajtur në Budapest të Hungarisë fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në 68 kilogramë. Betimi arriti të fitojë katër luftëra për të siguruar një vend në podium.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat