Ky është adhuruesi i flaktë i Ibrahim Rugovës, fotografinë e tij nuk e hoqi kurrë nga muri i kafiterisë

Sporti

Ky është adhuruesi i flaktë i Ibrahim Rugovës, fotografinë e tij nuk e hoqi kurrë nga muri i kafiterisë

Nga: Kemajl Goca Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 11:30
Reshat Jashari

Ka rreth 15 vite (nga 2007) që e mban në kafiterinë e tij fotografinë e Presidentit Historik të Kosovës. Dr. Ibrahim Rugovës.   

Është adhuruesi i flaktë i Ibrahim Rugovës, fotografinë e tij nuk e hoqi kurrë nga muri i kafiterisë. 

Është Reshat Jashari, ish kryetar i klubit të hendbollit Kastrioti nga Ferizaj (femrat) në periudhën 2005-2006, ndërsa në vitet e mëhershme kontribuoi në forma të ndryshme për këtë klub. 

Image

Reshat Jashari

Kafiteria – çajtorja e tij “Kiki” gjendet afër stacionit të autobusëve në Ferizaj. 

Reshati siç thotë nuk mund ta filloj punën pa e shikuar një herë fotografinë e Presidentit historik dr. Rugova që e ka lart në muri dhe në ballë të kafiterisë.

Reshat Jashari në mes me kravatëImage

Reshat Jashari në mes me kravatë

Kush do që futet në kafiterinë e tij, menjëherë bie në sy portreti i Rugovës. 

Image

Jo vetëm me kaq, ai e ka edhe një skulpturë  të Rugovës që e mban aty. Ai shumë herë thotë se President si Rugova nuk do të ketë kurrë Republika e Kosovës.

Image

Reshati është edhe fanatik i madh i sportit, vajza e tij ka qenë hendbolliste  shumë e mirë, Arbresha (kampione me Kastriotin), ndërsa vajzat e vëllaut Vlora – ish hendbollistja më e mirë në Kosovë, pastaj portiere e hendbollit ka qenë Albulena etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat