Bashkia Tiranë nismë të re,Teatër Shëtitës të Kukullave nëpër lagje - Bota Sot
Bashkia Tiranë nismë të re,Teatër Shëtitës të Kukullave nëpër lagje

Teatri

Bashkia Tiranë nismë të re,Teatër Shëtitës të Kukullave nëpër lagje

Më: 30 mars 2017 Në ora: 19:09
Teatëri Shëtitës të Kukullave

Kjo pranverë i ka gjetur fëmijët e kryeqytetit me më shumë mundësi për argëtim.
 
Krahas krijimit të këndeve sportive dhe të lojërave, Bashkia e Tiranës ka menduar që të tregojë kujdes edhe për edukimin e të vegjëlve me dashurinë për artin dhe të bukurën.
 
Teatri Shëtitës i Kukullave i Bashkisë së Tiranës ka nisur një tur shfaqjesh në lagje të ndryshme të kryeqytetit ku fëmijët do të mund të ndjekin pa asnjë pagesë personazhet e tyre të dashura të përrallave.
 
“Sa u kënaqën engjëjt e kopshtit Avatar në Laprakë! Kolegët tanë të Teatrit Shëtitës të Kukullave po shkojnë lagje më lagje këtë pranverë për më shumë lojë dhe energji pozitive. #Tirana #Argëtim #Fëmijët”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në postimin tij në Facebook.
 
Kjo nismë ka gjetur përkrahjen e të gjithë banorëve, të cilët kanë mbushur sheshet së bashku me fëmijët e tyre.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...