Katër ekipe nga liga e parë kualifikohen në Superligën B

Volejboll

Katër ekipe nga liga e parë kualifikohen në Superligën B

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 11:28
KV Klina

Pas përfundimit të garave në Ligën e Parë, katër ekipe kanë arritur të kualifikohen në Superligën B. 

Dy ekipe në konkurrencën e femrave dhe dy në atë te meshkujve në Pranverë do të kërkojnë kualifikimin në Superligë. 

Ekipi i Fer Volley (femra) nga Ferizaj dhe Skënderbeu (meshkuj) nga Kraishta e Lipjanit janë ekipet debutuese në garat e seniorëve për këtë vit, ndërsa edhe KV Klina në konkurrencën e femrave është ekip relativisht i ri. 

Edhe KV Luboteni ka arritur të rikthehet në Superligë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat