Hajdaraj: Falë një federate që solli drejtësi dhe punë të mirëfilltë

Volejboll

Hajdaraj: Falë një federate që solli drejtësi dhe punë të mirëfilltë

Nga: K.Goca Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 13:51
Hajdaraj: Falë një federate që solli drejtësi dhe punë të mirëfilltë

Volejbollisti më i mirë në Kosovës për vitin 2020, Bardhyl Hajdaraj, ndihet i lumtur, për faktin se iu shpërblye mundi dhe djersa së bashku me klubin, për titullin dhe Kupën që fituan në vitin 2020, në vitin më të rëndë në historinë e njerëzimit. 

“Prapa këtyre fotove qëndrojnë 18 vite punë, sakrificë dhe mund pa ndalu kurrë as në kohën e dëmtimeve të rënda, qëndron një familje e madhe përkrahëse që gjithmonë ka vërejt mungesën time, një shoqëri e shëndoshë që gjithmonë me ka kuptu dhe falë një federate që solli drejtësi dhe punë të mirëfilltë jo sepse unë po shpallem por dikur kur isha në kulmin e suksesit dhe formës nuk me mbronte as klubi as Federata.

Edhe një vit i suksesshëm dhe i jashtëzakonshëm ky 2020 si nga sukses”, ka shkruar Hajdaraj në profilin e tij në facebook. 

Hajdaraj ka misionin e qartë të tij, të luftojë me Ferizajn për mbrojtjen e trofeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat