Mimoza Shkodra shpall kandidaturën për nënpresidente të Komitetit Olimpik të Kosovës

Volejboll

Mimoza Shkodra shpall kandidaturën për nënpresidente të Komitetit Olimpik të Kosovës

Nga: K.G. Më: 24 mars 2021 Në ora: 15:34
Mimoza Shkodra shpall kandidaturën për nënpresidente të Komitetit Olimpik të Kosovës

Ish volejbollistja e mirënjohur, Mimoza Shkodra, ka vendos që të sprovojë veten në Kuvendin Zgjedhor të Komitetit Olimpik të Kosovës, që mbahet nesër në orën 15.00 në hotelin “Emerald” në periferi të Prishtinës. 

Shkodra- Bislimi është Doktore e shkencave të Volejbollit, gjithashtu ish lojtare me një përvojë 23 - vjeçare në volejboll. 
Është ish resprezentuese për 10 vite me radhë dhe kapitene e kombëtares së Kosovës në volejboll. 

Profesoreshë Mimoza qe 10 vite është bartëse e lëndës së Volejbollit në Universitetin AAB e cila ka një performancë të jashtëzakonshme si ligjëruese. 

Po ashtu Mimoza është zgjedhur me votë unanime në mandatin e dytë për nënkryetare të parë në kuvendin zgjedhorë të FVK- së.

Mimoza është nënë e tre fëmijëve dhe kontribuese për 30 vite në sportin e volejbollit. 

Tani më ajo ka shpallur kandidaturën për nënpresidente të Komitetit Olimpik të Kosovës e cila është e deleguar nga bordi i FVK- së si femra e parë kandidate në historinë e KOK- ut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat