KV Skënderbeu kampion i Superligës B

Volejboll

KV Skënderbeu kampion i Superligës B

Më: 13 prill 2021 Në ora: 13:04
KV Skënderbeu kampion i Superligës B

Klubi i volejbollit “Skënderbeu” nga Kraishta e Lipjanit ka marrë titullin e kampionit në Superligën B, duke siguruar prezencën në garën elite të djemve, në edicionin e ardhshëm garues.

Skënderbeu pas paraqitjeve të mira do të jetë pjesë e Superligës dhe FVK e uron për suksesin e arritur.

Poashtu dy ekipet Vëllaznimi e Ulpiana arritën ta ruajnë statusin e anëtarëve të Superligës, derisa kësaj gare i rikthehet edhe Luboteni.

Nga Superliga largohen Prishtina dhe AS Vushtrri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat