Brazili mbetet pa medalje, Argjentina fiton të bronztën olimpike 

Volejboll

Brazili mbetet pa medalje, Argjentina fiton të bronztën olimpike 

Nga: K.G. Më: 7 gusht 2021 Në ora: 14:52
Brazili mbetet pa medalje, Argjentina fiton të bronztën olimpike 

Ekipi olimpik i Brazilit largohet pa medalje nga Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Argjentina fiton medaljen e bronztë për volejbollistë. 

Argjentina triumfoi me rezultat 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17 dhe 15:13) ndaj Brazilit.

Rezultati i Tokios përsërit atë të Olimpiadës së Seulit të vitit 1988, kur Brazili humbi gjithashtu klasiken e Amerikës së Jugut për vend të tretë.

Argjentinasit në vitin 1988 ishin ngjitur në podiumin olimpik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat