Ibrahimi: Naza ka këputur ligamentin, pritet te mungoj 6-7 muaj

Volejboll

Ibrahimi: Naza ka këputur ligamentin, pritet te mungoj 6-7 muaj

Nga: Kemajl Goca Më: 7 tetor 2021 Në ora: 12:18
Edon Ibrahimi: Naza ka këputur ligamentin, pritet te mungoj 6-7 muaj

Fer Volley debutoi me humbje në elitën e volejbollit të Kosovës. Ekipi nga Ferizaj pësoi humbje me rezultat 3:0 nga Drita e Gjilanit, në ndeshjen derbi që u zhvillua në sallën e Dardanës.

Fer Volley bie nga sistemi i lojës pas lëndimit të rëndë të volejbollistes Nazmie Ibrahimi, e cila ka këputur ligamentet e gjurit. 

Kjo ndikoi që të bie edhe morali te bashkëlojtaret e saja.  

Kryetrajneri i Fer Volley-t, Edon Ibrahimi, e pranon se Drita ka ekip shumë të mirë dhe e uron për fitore, ndërsa në anën tjetër thotë se volejbollistet e tija treguan angazhim dhe lojë të mirë. 

A nuk e pati ditën e vet Fer Volley, dhe në anën tjetër a ndikoi edhe lëndimi i Nazmie Ibrahimit?

 “Fer Volley e pati ditën e saj por sporti është i tillë dhe kur lojtarja kryesore lëndohet kjo padyshim është problematike, shto faktin se edhe dokumentacioni i lojtareve nga Kuba akoma nuk është kompletuar.

Besoj se ishte paraqitje shumë e mirë pasi ne u paraqitem me 2 lojtare nga 16 vjeç, si dhe një 15 – vjeçare, marr parasysh edhe kundërshtaren besoj se bëmë atë që ishte e mundshme”, thotë Ibrahimi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Volejbollistja prej më të mirave në Kosovë, Nazmie Ibrahimi, pritet të mungojë një kohë të gjatë, që do të jetë një hendikep i madh për debutuesen!

“Naza pritet te mungoj 6-7 muaj por unë besoj se me karakterin që ka, do të kthehet në kohe rekord. Ajo ka këputur ligamentin qendror të gjurit si dhe miniskusi medial është i qarë”, tregon Ibrahimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat