Fati i keq i lojtares më të mirë në Kosovë

Volejboll

Fati i keq i lojtares më të mirë në Kosovë

Nga: K.G. Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 12:15
Fati i keq i lojtares më të mirë në Kosovë

Volejbollistja prej më të mirave në Kosovë, Shera Behrami, është lënduar rëndë dhe nuk do mund t’i ndihmojë shoqet në rrugëtimin drejt trofeve për edicionin 2021-2022.

Fat i keq i lojtares më të mirë, e cila është një hendikep i madh për Skenderajn, prej klubeve më të organizuara në vendin tonë.

Shera ka dhënë kontribut të madh në periudha të ndryshme dhe mungesa e saj nuk është vetëm për Skenderajn por për tërë sportin skofiar.   

Image

“Ëndrra e një kapitenje për vendin e saj!

Talenti i saj u pa shumë herët, duke u kyqyr në ekipin seniore shumë shpejt[.

Një vajzë punëtore, punonte si makineri duke mos u ndalur asnjëherë, duke qenë shembull për të gjithë se si duhet të punohet për fanellën e zemrës, pa kursyer asgjë.

Disa herë më e mira në qytet dhe Kosovë, duke treguar performancë fantastike. Të gjithë flisnin për të, të gjithë e donin në ekipet e tyre.

Fitoi gjithçka me ekipen e zemrës KV Skenderaj, duke përfaqësuar ekipen tonë ne gara Europiane. E padiskutueshme në Kombëtaren e Kosovës për shumë vite.

Por Shera ishte shumë e pa fat, ku brenda pak vitesh pësoi dy lëndime shumë të rënda, duke u rikthyer fuqishëm nga lëndimi i parë, por ky lëndimi i dytë mund të jetë një përmbyllje e karrierës së saj sportive, edhe pse të gjithë e kemi ëndërruar në një formë tjetër.

Por Shera, ti asnjëherë nuk do të harrohesh për gjithçka çka i dhe vendit tënd, do të jesh shembull për gjeneratat e reja se si duhet të punohet për ekipet e tyre, për qytetin e tyre.

Shera, mbretëresha jonë ti do i mungosh shumë ekipes sonë dhe vështirë me të zëvendësuar, por të premtojmë që rrugën që e nisem së bashku dhe qëllimet tona do i çojmë deri në fund, vetëm për ty, dhe në fund të këtij sezoni do të festojmë së bashku.
Do jesh forca jonë për të vazhduar tutje”,
shkruan në faqen e KV Skenderajt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat