Prishtina Volley me zemër të madhe, fiton në Skenderaj

Volejboll

Prishtina Volley me zemër të madhe, fiton në Skenderaj

Nga: K.Goca Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 12:26
Prishtina Volley me zemër të madhe, fiton në Skenderaj

Prishtina Volley po e merr veten javë pas jave dhe po tubon pikë në elitën e volejbollit të Kosovës.

Djelmoshat e Prishtinës treguan zemër të madhe në përballje me Drenicën në Skenderaj, duke shënuar fitore me rezultat 3:0 (25:15, 25:22, 25:18), në ndeshjen e javës së 8-të.

Kryetrajneri i Prishtina Volley, Xhavit Kajtazi, ka bërë një punë të madhe me lojtarë të ri, e cila po jep frytet e saja.

Tre pikë domethënëse për Prishtinën, të cilën e largojnë sa më larg pjesës së poshtme të tabelës. 

Prishtina renditet në vend të shtatë me 10 pikë, duke e lënë pas Drenicën me 3 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat