Lorik Ilazi para sfidës me Vllazninë e Shkodrës: E shoh Dritën favorite 

Volejboll

Lorik Ilazi para sfidës me Vllazninë e Shkodrës: E shoh Dritën favorite 

Nga: Kemajl Goca Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 18:34

Gjithçka është gati për ‘Kupën e Pavarësisë’ në volejboll (meshkuj e femra).

Kupa e Pavarësisë do të mbahet në fundjavë (26-28 nëntor) në sallën sportive në lagjen ‘Marigona’ në Prishtinë.

Kampionja në fuqi dhe liderja e Kampionatit të Kosovës, Drita nga Gjilani, është gati për sfidën me Vllazninë e Shkodrës, e cila luhet me 26 nëntor, në orën 19.00.

Drita pretendon finalen e “Kupës së Pavarësisë”.

Kryetrajneri i Dritës, Lorik Ilazi, tha se janë mirë të përgatitur për sfidën me Vllazninë.    

“Drita është duke u përgatitur për ta fituar ‘Kupën e Pavarësisë’.

E kuptojmë që kemi vështirësi duke e ditur që Tirana ka vajza të reja e të talentuara dhe trajnere Amarilda Prengën, ku ka fut një frymë të re në skuadër.

Kësaj kur ja shtojmë edhe historinë e volejbollit shqiptarë ku gjithmonë ka qenë shumë më larte se ne e kuptojmë që është vështirë por ne kemi punuar me përkushtim dhe përqendrim që ta fitojmë ‘Kupën e Pavarësisë’.

Ne fillimisht do të takohemi me Vllazninë e Shkodrës, një skuadër me shumë lojtare cilësore, të cilat unë i njoh mirë. 
Por unë e shoh Dritën time favorite edhe pse në fushë mund të ndodhë çdo gjë!”, t
hotë Ilazi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Gjysmëfinalet 
Me 26 nëntor, femrat

Tirana - M-Technologie 16.30
Drita - Vllaznia 19.00

Meshkujt, me 27 nëntor

Drita - Tirana 16.30
Erzeni - Ferizaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat