Ramadani: Ja pse jemi më të mirë se Kastrioti, Prishtina F dhe Feronikeli

Volejboll

Ramadani: Ja pse jemi më të mirë se Kastrioti, Prishtina F dhe Feronikeli

Nga: Kemajl Goca Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 11:36
Ramadani: Ja pse jemi më të mirë se Kastrioti, Prishtina F dhe Feronikeli

Ferizaj është në vend të gjashtë me 9 pikë pas 8 jave në elitën e volejbollit të Kosovës (femrat), duke lënë pas Kastriotin me 8, Feronikelin 7, Prishtina F 3 dhe Malishevën me 0 pikë. 

Ferizaj kërkon fitore sot ndaj Feronikelit që të jetë pjesë e Superligës A, por të njëjtën gjë e mëton edhe ‘Nikli’.  

Arta Ramadani, kryetrajnere e Ferizajt, tha se janë më të mira se Kastrioti, Feronikeli e Prishtina.

Ramadani mburret se ka ekip shumë më të mirë se dy rivalet me renome, si Kastrioti dhe Prishtina F, sepse i lanë pas vetes. 

“Ishim e jemi më të mirë se sa ekipet tjera sepse kemi investuar më shumë në lojtare se sa ekipet e lartpërmendura”, tha Ramadani.

Sot në orën 20.00 do të zhvillohet ballafaqimi mes Feronikelit dhe Ferizajt, ndeshje përcaktuese për vend të 6-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat