Peja nuk ia del me portugezët

Volejboll

Peja nuk ia del me portugezët

Nga: K.G. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 19:18
Peja nuk ia del me portugezët

Ekipi i Pejës, kampion në fuqi i Kosovës, nuk ia del në përballje me ekipin e Portugalisë, A. J. F. Bastardo. 

Ekipi nga Portugalia ka shënuar fitore me rezultat 3:0 (25:20, 25:15, 25:14) ndaj pejanëve, në ndeshjen që u zhvillua në palestrën e  sportit "Karagaçi” në Pejë.

Të tre setet kaluan në favor të udhëtuesve. 

Peja u orvat me mundësitë e veta por nuk arriti të paktën të fitoj një set në duel me rivalin. Kjo ishte ndeshje e parë e 16-ës së finale së Challeng Cup (meshkujt).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat