Kosova nikoqire e Kampionatit Evropian 

Volejboll

Kosova nikoqire e Kampionatit Evropian 

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 13:57
Kosova nikoqire e Kampionatit Evropian 

Kosova nikoqire e Kampionatit evropian për femra U-19, pritet konfirmimi edhe për meshkuj U-22.

Federata e Volejbollit e Kosovës sot edhe zyrtarisht është njoftuar nga CEV, se do të jetë organizatore e grupit “I” të Kampionatit Evropian për femra U19. 

Në grup përveç Kosovës janë edhe Turqia, Estonia dhe Hungaria. Garat do të zhvillohen në muajin Prill me sistem secili me secilin. 

FVK ka aplikuar për organizim edhe të  Kampionatit Evropian për meshkuj U22 dhe gjasat janë që të jemi organizator edhe të kësaj gare mjaft të rëndësishme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat