Këto vajza pa fije turpi luajnë në emër të Serbisë në Mitrovicë! 

Volejboll

Këto vajza pa fije turpi luajnë në emër të Serbisë në Mitrovicë! 

Nga: Kemajl Goca Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 14:26
Salla në një pjesë të Mitrovicës! 

Këto volejbolliste luajnë në Mitrovicë në emër të Federatës së Volejbollit të Serbisë.

Këto klube ilegale, që nuk i njohin institucionet e Republikës së Kosovës, por veprojnë me plan-program të Serbisë, gjatë të dielës që e lamë pas, zhvilluan ndeshjen në kuadër të Ligës së Dytë të Serbisë. Ky është edhe një skandal i radhës dhe ndeshja u  zhvillua në një pjesë të Mitrovicës.

Federata e Volejbollit e Kosovës, të reagojë në institucionet më të larta ndërkombëtare, që këto aktivitete ilegale e të turpshme të ndalen sa më parë dhe mos të lejojnë që të shkelet sovraniteti i shtetit tonë.  

“Të dielën, më 5 dhjetor, në Mitrovicën e Kosovës është luajtur derbi në Ligën e Dytë të Serbisë në volejboll për femra, ndërmjet ekipeve të Mitrovicës së Kosovës dhe Mokra Gorës nga Zubin Potoku.

Ky derbi madhështor i Kosovës dhe Metohisë, i luajtur në ambientin e bukur të sallës së re sportive në Mitrovicë, u shkoi lojtarëve të Ibarsko Kollashinit me rezultatin 1:3”, shkarravit pamfleti “Jedinstvo”. 

“Trajneri i Mokra Gorës, Goran Radulloviq, është shprehur i kënaqur me lojën e lojtarëve të tij
Skuadra Mokra Gorës prej 20 vitesh është sinonim i suksesit dhe dominimit në fushën e sportit të femrave, si klubi më i suksesshëm i femrave në Kosovë dhe Metohi, të cilin e konfirmojnë edhe këtë sezon”, shkruan ky medium.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat