Alimehaj me deklaratë tronditëse për sportin: Ka abuzime se*suale në Kosovë

Volejboll

Alimehaj me deklaratë tronditëse për sportin: Ka abuzime se*suale në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 20:12
Alimehaj me deklaratë tronditëse për sportin: Ka abuzime se*suale në Kosovë

Ish nënkryetari i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Visar Alimehaj, ka thënë se edhe në sportin e Kosovës ka raste të abuzimeve seksuale.

Sipas tij, këtë shqetësim e ka ngritur edhe në MKRS edhe në Komitetin Olimpik të Kosovës. 

Ish nënkryetari ka komentuar në një shkrim të gazetës tonë, i cili e sheh si shqetësim mjaft te madh abuzimet seksuale në sport.

 “E kam ngrit këtë shqetësim edhe tek Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport e Kosovës.

Ka raste të abuzimeve edhe në Kosovë. Disa janë lajmëruar dhe shumica as nuk lajmërohen.

Këtë punë duhet ta merr shumë seriozisht Ministria por edhe Komiteti Olimpik i Kosovës”, ka thënë Alimehaj, aktualisht punon për Federatën e Volejbollit të Kanadasë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat