Stinori pranveror në volejboll fillon me 19-20 shkurt 

Volejboll

Stinori pranveror në volejboll fillon me 19-20 shkurt 

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 20:34
Stinori pranveror në volejboll fillon me 19-20 shkurt 

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, ka analizuar stinorin vjeshtor dhe gjithashtu ka caktuar edhe datën e fillimit të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës dhe në kategoritë e tjera. 

“Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës mbajti mbledhjen e fundit për këtë vit, ku u morën vendime të rëndësishme rreth rinisjes së garave në stinorin pranveror, si dhe u aprovuan raportet e rëndësishme të vitit 2021.

U aprovua raporti i garave të sezonit vjeshtor 2020/21; u aprovua raporti i 'Kupës së Pavarësisë'.

U aprovua raporti i seminarit për Anti-Doping, u aprovua në parim raporti financiar në mes dy mbledhjeve të bordit.

Sezoni pranveror në Superligën A fillon më 19/20 shkurt, Superliga B dhe Liga e Parë fillon më 5/6 mars.

Rrethi i parë i Kupës zë vend më 9/10 mars.  Klubet që morën pjesë në garat ndërkombëtare të përkrahen financiarisht nga FVK”, thuhet në njoftimin e FVK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat