Kombëtarja regjistron dy humbje radhazi

Volejboll

Kombëtarja regjistron dy humbje radhazi

Më: 14 janar 2022 Në ora: 12:03
Kombëtarja regjistron dy humbje radhazi

Aventura e kombëtares U-17 në volejboll për vajza në Kampionatin Europian të kësaj grupmoshe, turne që po zhvillohet në Turqi, nuk ka nisur ashtu siç pritej.

Në dy takimet e para të luajtura në grup, kombëtarja kuqezi e drejtuar nga trajnerja Amarilda Prenga është mundur dy herë me shifrat 3-0, fillimisht nga Turqia dhe më pas nga Serbia.

Në sfidën e parë, Turqia fitoi me shumë lehtësi 3-0 (25-6, 25-6, 25-9) ndaj Shqipërisë, një ndeshje që zgjati më pak se 60 minuta. E njëjta situatë edhe në përballjen e dytë të vajzave kuqezi, që u mundën 3-0 (25-12, 25-13, 25-11) nga Serbia.

Për pasojë, Shqipëria ndodhet në vendin e fundit në grup, ku bëjnë pjesë edhe Greqia, Bullgaria e Rumania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat