Drita tregon fuqinë në finalen e parë ndaj Fer Volleyt

Volejboll

Drita tregon fuqinë në finalen e parë ndaj Fer Volleyt

Më: 30 prill 2022 Në ora: 23:31
Drita tregon fuqinë në finalen e parë ndaj Fer Volleyt

Fitorja në ndeshjen e parë të finales së madhe i takon Dritës.

Drita ka mposhtur Fer Volleyn me rezultat 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) në sete, në ndeshjen e parë të vlefshme për finalen e madhe të playoffit për vitin 2022, në konkurrencën e femrave.

Ishte një përballje e fortë në Gjilan, në të cilën vashat 'Intelektuale' arritën të triumfojnë në të tri setet, pavarësisht përpjekjeve të vazhdueshme të rivaleve nga Ferizaj.

Lojtaret e Lorik Ilazit do të tentojnë të përsërisin të bëmat e sontme në ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet të mërkurën.

Kujtojmë se ekipi i parë që regjistron tri fitore shpallet kampion i Kosovës për sezonin respektiv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat