CEV dhuron topa si donacion për fëmijët në volejbollin e Kosovës

Volejboll

CEV dhuron topa si donacion për fëmijët në volejbollin e Kosovës

Më: 6 maj 2022 Në ora: 21:56
CEV dhuron topa si donacion për fëmijët në volejbollin e Kosovës

CEV dhuron topa si donacion për fëmijët në volejbollin e Kosovës.

Nga pesë topa dhe një rrjetë u ndanë për secilën shkollë të volejbollit në Kosovë, në kuadër të projektit "CEV School Project", të premten.

Rekuizitat janë dhuruar si donacion i Federatës Evropiane të Volejbollit (CEV) dhe ky është viti i tretë rresht që Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) bashkëpunon me CEV në një projekt të tillë.

Topat u dhuruan për përfaqësuesit e ekipeve të të rinjëve nga presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, menaxheri i projektit Blendi Haxhikadrija dhe sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi.

FVK falenderon CEV për kontributin e përvitshëm dhe përkrahjen e vazhdueshme për grupmoshat e reja të volejbollit tonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat