Mbyllet sezoni i rregullt në kampionatin e Kosovës U-14

Volejboll

Mbyllet sezoni i rregullt në kampionatin e Kosovës U-14

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 23:09
Mbyllet sezoni i rregullt në kampionatin e Kosovës U-14

Mbyllet sezoni i rregullt, është koha për fazën finale të grupmoshës U14

Ka përfunduar sezoni i rregullt për grupmoshën nën 14-vjeç në kampionatin e volejbollit të Kosovës, derisa janë mësuar shumica e ekipeve që do të marrin pjesë në fazën e eleminimit direkt.

Nga Grupi 1 është kualifikuar "Prishtina Elite"

Nga Grupi 2 janë kualifikuar KV "Kastrioti" dhe KV "FERIZAJ"

Nga Grupi 3 është kualifikuar KV "ARBËRIA"

Në Grupin 4 do të zhvillohet edhe një ndeshje deri të martën, 21 qershor ku do të mësohet fituesi i grupit

Nga Grupi 5 janë kualifikuar KV "THERANDA" dhe KV "MALISHEVA"

Të martën hidhet shorti i fazës finale, e cila do të zhvillohet të shtunën, 25 qershor, ku do të përcaktohen dy ekipet që do të luajnë në finalen e madhe një ditë më vonë, saktësisht 26 qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat