Kosova e gatshme për Kampionatin Ballkanik

Volejboll

Kosova e gatshme për Kampionatin Ballkanik

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 19:21
Kosova e gatshme për Kampionatin Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës, seniorët, në të dy konkurrencat, ka zhvilluar të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe është e gatshme për Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë, i cili zhvillohet në Balikesir të Turqisë.

Në konkurrencën e femrave, Kosova përfaqësohet nga dyshja Dhurata Sylejmani/Valmira Ramadani, e cila drejtohet nga trajneri Edon Ibrahimi. Ndeshjet zhvillohen mes datave 23-26 qershor, 2022.

Te meshkujt, ngjyrat e "Dardanëve" i mbron çifti Fatlum Hajrizi/Erion Bajrami, me ndeshjet që zhvillohen mes datave 24-26 qershor.

Federata e Volejbollit të Kosovës ka ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm në përgatitjen e kushteve stëvitëse dhe agjendës udhëtuese të ekipeve, derisa i uron fat atyre në këtë garë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat