​Kuvendi i Federatës së Volejbollit, diskutohet për avancimin e volejbollit

Volejboll

​Kuvendi i Federatës së Volejbollit, diskutohet për avancimin e volejbollit

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 22:50
Foto ilustrim

Federata e Volejbollit të Kosovës ka mbajtur kuvendin e rregullt të punës, ku përveç tjerash është diskutuar edhe për zhvillimin dhe avancimin e volejbollit kosovar.

Hapjen e mbledhjes e bëri presidenti, Bahri Gjinovci me një fjalim, derisa të gjitha pikat e rendit të ditës u aprovuan unanimisht.

Sipas njoftimit, janë zgjidhur organet e Kuvendit, ku edhe është shqyrtuar dhe miratua raporti i punës 2021, por edhe raporti financiar dhe i auditimit.

Po ashtu, është aprovuar edhe raporti i Këshillit Mbikqyrës, plani aktiv dhe financiar për vitin 2022.

Ndër të tjerash, mes të pranishmëve pati diskutime edhe për zhvillimin dhe avancimin e volejbollit kosovar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat